Jak wykorzystać Internet w reklamie przewodnika po Warszawie?

Zawodowy przewodnik po Warszawie nie ma lekko, jeżeli nie trafi w odpowiednią rzeszę odbiorców swojej usługi. Standardowy marketing w takiej sytuacji bywa niewystarczającym i dość kosztownym rozwiązaniem. Warto, więc poznać dla niego teorię marketingu internetowego.

Czym jest e-marketing?

Marketing internetowy to działania zmierzające do opracowania strategii wprowadzenia czegoś na rynek oraz promocji tego właśnie, przy wykorzystaniu internetu. Zmierza to do zwiększenia widoczności firmy w internecie.

E-marketing dla przewodnika.

Dzięki takim działaniom usługa przewodnika, podstawowe dane dotyczące kontaktu oraz ceny, widoczne są przez 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. To z pewnością działa na jego korzyść.

Stworzenie własnej strony www to dobry początek. Następnie warto pomyśleć o jej pozycjonowaniu oraz rozpowszechnieniu informacji na portalach społecznościowych. Im więcej informacji znajduje się w sieci, tym większą mamy rzeszę odbiorców. Jak wiadomo, im większa liczba potencjalnych klientów wie o usłudze, tym łatwiej jest ją sprzedać. I tak zataczamy krąg, dzięki któremu można liczyć na zwiększenie zysków.

Video marketing, content marketing, mailing, pozycjonowanie stron www i seo, profile na serwisach społecznościowych – to niektóre z form prowadzenia marketingu internetowego. Reklama tego typu pomoże przewodnikowi dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

Właściwie określona grupa docelowa i dokładna strategia działań może szybko przynieść pozytywne efekty. Należy wówczas przeprowadzić dokładną analizę. Określić działania, które sprawdziły się na danej grupie odbiorców, a w razie potrzeby je zmieniać. Warto pomyśleć o wchodzeniu w interakcje z klientami oraz kreowaniu dobrego wizerunku działalności. Marketing internetowy jest w tym bardzo pomocny, niemal niezbędny.

W dzisiejszych czasach dostęp do internetu jest bardzo powszechny. Strony internetowe dostosowane do smartfonów pozwoliły na przeglądanie ich nie tylko w domu, ale niemal w każdym miejscu, w którym spędzamy czas. Podczas podróży, zakupów, a nawet w pracy.

To z pewnością ułatwia dotarcie do potencjalnego klienta, aby jednak tak było należy pomyśleć o odpowiednim pozycjonowaniu witryny. Wówczas zyska ona na widoczności w internecie. Email marketing działający poprzez budowanie listy adresatów pozwala zaś, na utrzymanie stałego kontaktu z klientem.

Social media marketing – to podstawa profil na Facebooku jest minimum dla każdej działającej firmy na rynku. Marketing szeptany bazujący na zaufaniu społecznym do opinii o produkcie, wyrażonej przez innego klienta jest równie dobrą reklamą. Zaufanie to podstawa, sprawdzone firmy prosperują znacznie lepiej od innych. Ludzie wybierając zakup czegokolwiek lubią korzystać z rad innych osób. Daje im to poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, iż dokonali właściwego wyboru. Dla zawodowego przewodnika po Warszawie (np. agusinfo.com) to świetny sposób na rozreklamowanie swojej działalności.

Prowadzenie biznesu w Polsce

Zasady podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej uregulowane zostały w Ustawie o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy w której zawarte zostały przepisy związane z podejmowaniem, prowadzeniem, zawieszaniem i zamykaniem działalności gospodarczej.

W Polsce obowiązuje zasada swobody podejmowania działalności gospodarczej. Oznacza, że każdy, na równych prawach, ma prawo podjąć działalność gospodarczą według swojego wyboru.

Zasada wolności gospodarczej zawiera jednak ograniczenia podmiotowe (odnoszące się do tego, kto może podejmować działalność gospodarczą) oraz przedmiotowe (dotyczące warunków, które muszą zostać spełnione dla prowadzenia danej działalności).

Najpopularniejszymi formami prowadzenia działalności są indywidualna działalność gospodarcza oraz spółki handlowe, w szczególności spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółka jawna.

Tworzenie, organizację, funkcjonowanie, rozwiązywanie, łączenie, podział i przekształcanie spółek handlowych reguluje Kodeks Spółek Handlowych.

Działalność gospodarczą rozpoczynamy od bezpłatnej rejestracji w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, którą prowadzi minister właściwy do spraw gospodarki.

Wniosek składa się na specjalnym formularzu, który jest dostępny na stronie internetowej CEIDG.

Wniosek ten musi być opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.
Wniosek można złożyć także w dowolnie wybranym urzędzie gminy osobiście lub listem poleconym (musi być wówczas opatrzony podpisem wnioskodawcy poświadczonym notarialnie). Wpis do CEIDG jest dokonywany najpóźniej następnego dnia roboczego po dniu złożenia wniosku.

Do wniosku należy dołączyć oświadczenie o braku orzeczonych wobec wnioskodawcy zakazów prowadzenia działalności gospodarczej, zakazu wykonywania określonego zawodu i zakazu prowadzenia działalności związanej z wychowaniem, leczeniem, edukacją małoletnich lub opieką nad nimi. Należy również dołączyć oświadczenie o posiadaniu tytułu prawnego do każdej nieruchomości, której adres jest wpisywany w CEIDG (przedsiębiorca wpisany do CEIDG jest obowiązany posiadać tytuł prawny do nieruchomości, których adresy podlegają wpisowi) Ww. oświadczenia składane są pod rygorem odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.
Wniosek o wpis do CEIDG jest jednocześnie wnioskiem o nadanie numeru REGON (rejestr podmiotów gospodarki narodowej), wnioskiem o nadanie NIP (Numer Identyfikacji Podatkowej) a także złożeniem oświadczenia o wyborze formy opodatkowania.

Jeżeli przedsiębiorca jest płatnikiem składek, do wniosku o wpis do CEIDG może dołączyć zgłoszenie do ubezpieczeń społecznych i/albo do ubezpieczenia zdrowotnego, zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego członków rodziny, a także zmianę danych wskazanych w ww. zgłoszeniach lub zgłoszenie wyrejestrowania z ww. ubezpieczeń.
CEIDG przesyła dane do wskazanego przez przedsiębiorcę urzędu skarbowego, właściwego urzędu statystycznego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych albo Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Wniosek o wpis do CEIDG nie podlega żadnym opłatom.
Zaświadczeniem o wpisie do CEIDG jest wydruk ze strony internetowej CEIDG.

Organy administracji publicznej nie mogą domagać się od przedsiębiorców okazywania, przekazywania lub załączania do wniosków zaświadczeń o wpisie w CEIDG. Numerem identyfikacyjnym przedsiębiorcy w obrocie gospodarczym jest numer NIP.

Nie wymaga rejestracji drobna działalność zarobkowa osób fizycznych, których przychód nie przekroczy w żadnym miesiącu 50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia. Informacje na temat takiej działalności można znaleźć w serwisie informacyjno-usługowym dla przedsiębiorcy.

Działalność gospodarcza to zorganizowana działalność zarobkowa wykonywana we własnym imieniu i w sposób ciągły.

Jeśli chcesz prowadzić taką działalność, musisz się zarejestrować w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej - CEIDG, czyli w rejestrze przedsiębiorców prowadzących w Polsce jednoosobową działalność gospodarczą. Do tego rejestru wpisują się również przedsiębiorcy, którzy chcą zostać wspólnikami spółki cywilnej.

Jednak jeśli spodziewasz się, że przychody z twojej działalności będą niewielkie, to taką drobną działalność możesz prowadzić bez dodatkowych formalności – nie musisz się rejestrować jako przedsiębiorca.

Działalność nierejestrowa to drobna działalność zarobkowa osób fizycznych, która nie wymaga rejestracji firmy.

Możesz prowadzić działalność nierejestrową, jeżeli:

  • przychody z twojej działalności nie przekraczają w żadnym miesiącu 50% minimalnego wynagrodzenia (w 2022 roku minimalne wynagrodzenie wynosi 3010 zł, czyli twoje przychody w 2022 roku nie mogą przekroczyć 1505 zł)
  • jesteś osobą fizyczną
  • nie wykonujesz działalności w ramach spółki cywilnej
  • nie prowadzisz działalności regulowanej, czyli takiej, która wymaga zezwoleń lub koncesji
  • nie wykonywałeś działalności gospodarczej w ciągu ostatnich 60 miesięcy.

Ważne! Nie trzeba rejestrować w rejestrze przedsiębiorców:

  • działalności agroturystycznej rolników
  • produkcji wina przez rolników
  • rolniczego handlu detalicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *