Jak wykorzystać internet w relacjach biznesowych

Duże możliwości internetu

Internet może stać się narzędziem dla biznesu, może być też po prostu rozbudowaną i doskonale wyposażoną platformą wymiany informacji. Dzięki internetowi łatwiej się porozumieć, przestają mieć znaczenie odległości, a nowoczesne urządzenia mobilne gwarantują wygodne i niezawodne połączenie – nie tylko głosowe – z dowolnym miejscem na świecie. W biznesie jest o tyle łatwiej, że startuje się już od pewnego punktu wyjścia, więc często ma się rozbudowane zaplecze techniczne, nowoczesne urządzenia, które pozwalają swobodnie się porozumiewać, itd.

Modele relacji

Powiązania w biznesie zależą od tego, jaki model relacji przyjmiemy. Dla przykładu, w dzisiejszych czasach z powodzeniem funkcjonuje coś, co określamy pracą zdalną – dla niektórych to pojęcie jest synonimiczne z freelancingiem. Internet umożliwia każde z działań podejmowanych przez pracodawcę i pracownika (pracowników). Wysyłanie wiadomości, przekazywanie postępów prac, wypłaty – wszystko odbywa się zdalnie. A to tylko przykład modelu, który nie byłby możliwy na taką skalę bez istnienia internetu.

Nowy wymiar usług

Dzięki wykorzystaniu internetu w biznesie łatwiejsze jest świadczenie usług oraz informowanie o takiej możliwości. Często firmy działające dotychczasowo w formie stacjonarnej kierują część swojej oferty do klientów docierających do nich poprzez stronę internetową. Łatwiej jest w ten sposób przekazać wiedzę lub stworzyć pewną bazę danych, z której skorzystają wszyscy zainteresowani. Usługi są tradycyjne, realizowane na gruncie rzeczywistym, ale także funkcjonujące w przestrzeni wirtualnej.

2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.