Jak wykorzystać Internet w reklamie przewodnika po Warszawie?

Zawodowy przewodnik po Warszawie nie ma lekko, jeżeli nie trafi w odpowiednią rzeszę odbiorców swojej usługi. Standardowy marketing w takiej sytuacji bywa niewystarczającym i dość kosztownym rozwiązaniem. Warto, więc poznać dla niego teorię marketingu internetowego.

Czym jest e-marketing?

Marketing internetowy to działania zmierzające do opracowania strategii wprowadzenia czegoś na rynek oraz promocji tego właśnie, przy wykorzystaniu internetu. Zmierza to do zwiększenia widoczności firmy w internecie.

E-marketing dla przewodnika.

Dzięki takim działaniom usługa przewodnika, podstawowe dane dotyczące kontaktu oraz ceny, widoczne są przez 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. To z pewnością działa na jego korzyść.

Stworzenie własnej strony www to dobry początek. Następnie warto pomyśleć o jej pozycjonowaniu oraz rozpowszechnieniu informacji na portalach społecznościowych. Im więcej informacji znajduje się w sieci, tym większą mamy rzeszę odbiorców. Jak wiadomo, im większa liczba potencjalnych klientów wie o usłudze, tym łatwiej jest ją sprzedać. I tak zataczamy krąg, dzięki któremu można liczyć na zwiększenie zysków.

Video marketing, content marketing, mailing, pozycjonowanie stron www i seo, profile na serwisach społecznościowych – to niektóre z form prowadzenia marketingu internetowego. Reklama tego typu pomoże przewodnikowi dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

Właściwie określona grupa docelowa i dokładna strategia działań może szybko przynieść pozytywne efekty. Należy wówczas przeprowadzić dokładną analizę. Określić działania, które sprawdziły się na danej grupie odbiorców, a w razie potrzeby je zmieniać. Warto pomyśleć o wchodzeniu w interakcje z klientami oraz kreowaniu dobrego wizerunku działalności. Marketing internetowy jest w tym bardzo pomocny, niemal niezbędny.

W dzisiejszych czasach dostęp do internetu jest bardzo powszechny. Strony internetowe dostosowane do smartfonów pozwoliły na przeglądanie ich nie tylko w domu, ale niemal w każdym miejscu, w którym spędzamy czas. Podczas podróży, zakupów, a nawet w pracy.

To z pewnością ułatwia dotarcie do potencjalnego klienta, aby jednak tak było należy pomyśleć o odpowiednim pozycjonowaniu witryny. Wówczas zyska ona na widoczności w internecie. Email marketing działający poprzez budowanie listy adresatów pozwala zaś, na utrzymanie stałego kontaktu z klientem.

Social media marketing – to podstawa profil na Facebooku jest minimum dla każdej działającej firmy na rynku. Marketing szeptany bazujący na zaufaniu społecznym do opinii o produkcie, wyrażonej przez innego klienta jest równie dobrą reklamą. Zaufanie to podstawa, sprawdzone firmy prosperują znacznie lepiej od innych. Ludzie wybierając zakup czegokolwiek lubią korzystać z rad innych osób. Daje im to poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, iż dokonali właściwego wyboru. Dla zawodowego przewodnika po Warszawie (np. agusinfo.com) to świetny sposób na rozreklamowanie swojej działalności.

Prowadzenie biznesu w Polsce

Działalność gospodarcza to zorganizowana działalność zarobkowa wykonywana we własnym imieniu i w sposób ciągły.

Jeśli chcesz prowadzić taką działalność, musisz się zarejestrować w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej - CEIDG, czyli w rejestrze przedsiębiorców prowadzących w Polsce jednoosobową działalność gospodarczą. Do tego rejestru wpisują się również przedsiębiorcy, którzy chcą zostać wspólnikami spółki cywilnej.

Jednak jeśli spodziewasz się, że przychody z twojej działalności będą niewielkie, to taką drobną działalność możesz prowadzić bez dodatkowych formalności – nie musisz się rejestrować jako przedsiębiorca.

Działalność nierejestrowa to drobna działalność zarobkowa osób fizycznych, która nie wymaga rejestracji firmy.

Możesz prowadzić działalność nierejestrową, jeżeli:

  • przychody z twojej działalności nie przekraczają w żadnym miesiącu 50% minimalnego wynagrodzenia (w 2022 roku minimalne wynagrodzenie wynosi 3010 zł, czyli twoje przychody w 2022 roku nie mogą przekroczyć 1505 zł)
  • jesteś osobą fizyczną
  • nie wykonujesz działalności w ramach spółki cywilnej
  • nie prowadzisz działalności regulowanej, czyli takiej, która wymaga zezwoleń lub koncesji
  • nie wykonywałeś działalności gospodarczej w ciągu ostatnich 60 miesięcy.

Ważne! Nie trzeba rejestrować w rejestrze przedsiębiorców:

  • działalności agroturystycznej rolników
  • produkcji wina przez rolników
  • rolniczego handlu detalicznego.

Przedsiębiorcy muszą prowadzić dokumentację rachunkową, w skład której wchodzą: faktury, rachunki, ewidencje. Jedynym wyjątkiem są firmy, które wybiorą kartę podatkową - w ich przypadku taka dokumentacja nie jest potrzebna, ponieważ kwotę podatku na dany rok podatkowy ustala im naczelnik właściwego urzędu skarbowego.

Pozostali przedsiębiorcy mogą prowadzić księgowość w formie:

  • uproszczonej – w podatkowej księdze przychodów i rozchodów lub w ewidencji przychodów przy ryczałcie
  • pełnej – w księgach rachunkowych.

Pamiętaj! Możesz zlecić prowadzić księgowości zewnętrznemu podmiotowi, na przykład biuru rachunkowemu.

Przedsiębiorcy mogą wykorzystywać w działalności gospodarczej rachunek firmowy lub swój rachunek prywatny - musi to jednak być rachunek, który ma tylko jednego posiadacza.

Rachunek bankowy jest tym ważniejszy, że nie każdą transakcję można przeprowadzić gotówką. Zgodnie z przepisami przedsiębiorca nie może dokonywać płatności gotówkowych jeśli:

  • stroną transakcji jest inny przedsiębiorca
  • jednorazowa wartość transakcji przekracza równowartość 15 tys. zł, bez względu na liczbę wynikających z niej płatności.

Jeśli dokonujesz takich transakcji, musisz mieć rachunek bankowy. Będziesz go też potrzebować żeby opłacać podatku lub składki ZUS – tu wyjątkiem są mikroprzedsiębiorcy (czyli firmy, które co najmniej w jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych zatrudniały mniej niż 10 pracowników i osiągnęły roczny obrót netto nieprzekraczający 2 milionów euro) – oni mogą opłacać składki ZUS i podatki na poczcie.

Rachunek firmowy (a nie prywatny) będzie ci potrzebny jeśli:

  • jesteś podatnikiem VAT – tylko numery firmowych rachunków bankowych są publikowane w Wykazie podatników VAT, czyli na Białej liście podatników VAT
  • dokonujesz transakcji z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności.

Polskie przepisy przewidują dużą swobodę prowadzenia działalności gospodarczej, co oznacza, że w większości wypadków możesz założyć firmę i prowadzić ją w wybranej przez siebie formie. Przeczytaj, kiedy trzeba spełnić dodatkowe warunki. Sprawdź, czy firmę może otworzyć cudzoziemiec, osoba niepełnoletnia lub emeryt.

  • Swoboda działalności gospodarczej
  • Cudzoziemcy
  • Emeryci
  • Osoby niepełnoletnie

Polskie przepisy przyznają dużą swobodę, jeśli chodzi o prowadzenie działalności gospodarczej. Zgodnie z Ustawą z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców podejmowanie, wykonywanie i zakończenie działalności gospodarczej jest wolne dla każdego na równych prawach.

Działalność gospodarcza to zorganizowana działalność zarobkowa, wykonywana we własnym imieniu i w sposób ciągły.

W Polsce status przedsiębiorcy może mieć:

  • osoba fizyczna
  • osoba prawna
  • jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, której odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną, wykonująca działalność gospodarczą.

Przedsiębiorcami są także wspólnicy spółki cywilnej w zakresie wykonywanej przez nich działalności gospodarczej.

Pamiętaj! Ograniczenia w możliwości prowadzenia działalności gospodarczej mogą wynikać z wyroku sądu, który może zakazać konkretnej osobie prowadzenia określonej działalności gospodarczej.

W niektórych przypadkach prowadzenie działalności gospodarczej wymaga zgody odpowiedniego organu, czyli koncesji. Dotyczy to wykonywania działalności gospodarczej w dziedzinach mających szczególne znaczenie ze względu na bezpieczeństwo państwa lub obywateli albo inny ważny interes publiczny. Koncesji udziela minister właściwy ze względu na przedmiot działalności gospodarczej wymagającej uzyskania koncesji.

Koncesji potrzebujesz na przykład, jeśli chcesz wytwarzać lub obracać materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.

Ważne! Przyznanie koncesji może być uzależnione od spełnienia szczególnych warunków, które mogą dotyczyć wykształcenia, wieku, niekaralności czy posiadania pełnej zdolności do czynności prawnych.

W niektórych przypadkach przedsiębiorca musi uzyskać zezwolenie na prowadzenie określonej działalności. Zezwoleń udzielają lub odmawiają ich udzielenia odpowiednie organy. Dotyczy to na przykład wykonywania działalności polegającej na świadczeniu usług przewozu osób czy prowadzeniu apteki.

Podobnie jak w przypadku koncesji także uzyskanie zezwolenia może być uzależnione od spełnienia określonych wymagań, takich jak – na przykład – odpowiedni wiek, wykształcenie czy przejście testów psychofizycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *